• GYMNÁZIUM

• Informácie k prijímaciemu konaniu
          na osemročné gymnázium pre šk. rok 2024/2025

V školskom roku 2023/2024 otvárame:

·        jednu triedu osemročného vzdelávacieho programu (príma),

Kritériá prijímania do osemročného vzdelávacieho programu nájdete tu: podmienky_a_kriteria_osemrocne_G_2024.pdf.

Prijímacie skúšky sa na našej škole uskutočnia:

• v prvom termíne 2. mája 2024
          • v druhom termíne 6. mája 2024

Termín na doručenie prihlášky na vzdelávanie v strednej škole zákonným zástupcom žiaka alebo plnoletým žiakom riaditeľovi strednej školy je pre všetky odbory vzdelávania do 20. marca 2024.

Hodnotenie žiaka uvedené v prihláške na vzdelávanie potvrdzuje základná škola, ktorú žiak navštevuje. Ak to nie je možné, k prihláške na vzdelávanie sa pripoja vysvedčenia zo základnej školy alebo ich osvedčené kópie.

Uchádzač so zdravotným znevýhodnením pripojí k prihláške na vzdelávanie vyjadrenie lekára so špecializáciou všeobecné lekárstvo o zdravotnej spôsobilosti študovať zvolený odbor vzdelávania.

Uchádzač so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami pripojí k prihláške na vzdelávanie správu z diagnostického vyšetrenia vykonanú zariadením poradenstva a prevencie nie staršiu ako dva roky.

Uchádzač môže k prihláške pripojiť doklad o úspešnej účasti v predmetovej olympiáde alebo v súťaži, ktorá súvisí s odborom alebo štúdiom, o ktoré sa uchádza.

K prihláške na našu školu sa nevyžaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti žiaka.

Termín na rozhodnutie riaditeľa strednej školy o prijatí alebo o neprijatí žiaka na základe výsledkov prijímacieho konania a zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania na webovom sídle školy alebo na výveske školy je 17. máj 2024 (v čase od 0:00 do 23:59 hod.).

Proti rozhodnutiu riaditeľa strednej školy o neprijatí sa môže uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača odvolať v lehote do piatich dní odo dňa doručenia rozhodnutia.

Ak bol uchádzač prijatý na vzdelávanie v strednej škole, uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie najneskôr do 24. mája (23:59 hod).

Bližšie informácie, usmernenia, návody, infografiky a videá k prijímaciemu konaniu nájdete na:

Ukážky niektorých testov z minulých rokov: